اعطای بودجه ۴۷۲ میلیون دلاری آمریکا به مُدرنا
اعطای بودجه ۴۷۲ میلیون دلاری آمریکا به مُدرنا

شرکت زیست فناوری "مُدرنا" اعلام کرد که در راستای تلاش برای توسعه واکسن "کووید-۱۹"، ۴۷۲ میلیون دلار بودجه اضافی از دولت آمریکا دریافت کرده است.

شرکت زیست فناوری “مُدرنا” اعلام کرد که در راستای تلاش برای توسعه واکسن “کووید-۱۹”، ۴۷۲ میلیون دلار بودجه اضافی از دولت آمریکا دریافت کرده است.

به گزارش خبرنوین به نقل از مارکت‌واچ، شرکت “مُدرنا” از جمله شرکت‌های فعالی است که تلاش می‌کند واکسنی موثر برای پاندمی “کووید-۱۹” توسعه دهد.

اواخر ماه گذشته اعلام شد که واکسنی که شرکت مدرنا برای مقابله با ویروس کرونا توسعه داده است بر روی چند داوطلب آزمایش شده و پس از استفاده از واکسن، پادتن کافی برای مقابله با کرونا ویروس در بدن همه ۴۵ داوطلب تولید شده‌ است.

گرچه این واکسن عوارض جانبی داشته است اما عوارض آن کم بوده و تاثیر آن در بهبودی حال بیماران بسیار قابل توجه بوده است.

در راستای نتایج موفقیت آمیز واکسن این شرکت، اداره تحقیقات و توسعه زیست پزشکی(BARDA) آمریکا، ۴۷۲ میلیون دلار به این شرکت بودجه اعطا کرد تا تلاش خود برای توسعه واکسن کووید-۱۹ را ادامه دهد.

البته در ماه آوریل هم، اداره تحقیقات و توسعه زیست پزشکی آمریکا، ۴۸۳ میلیون دلار به این شرکت بودجه اعطا کرده بود.

شرکت مدرنا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بودجه به پیشرفت بالینی واکسن از جمله فاز سوم آزمایش بالینی کمک خواهد کرد.

“استفان بانسل”(Stéphane Bancel) مدیرعامل شرکت مُدرنا اظهار کرد، ما با اطلاعات به دست آمده از فاز یک آزمایش واکسن تشویق شدیم و معتقدیم که واکسن “mRNA” ساخت ما می‌تواند به جلوگیری از شیوع کروناویروس در آینده کمک کند.