برد فولاد و استقلال ، باخت پرسپولیس و سپاهان
برد فولاد و استقلال ، باخت پرسپولیس و سپاهان

با برد فولاد و استقلال ، برابر پرسپولیس و سپاهان تیم های صعود کننده به دور بعدی جام حذفی معلوم شدند. به گزارش خبرنوین مربیان این دو تیم که بازی آنها بعد از 120 دقیقه به پنالتی رسید گفت و گوهایی انجام دادند که در اینجا می خوانید.

با برد فولاد و استقلال ، برابر پرسپولیس و سپاهان تیم های صعود کننده به دور بعدی جام حذفی معلوم شدند. به گزارش خبرنوین مربیان این دو تیم که بازی آنها بعد از ۱۲۰ دقیقه به پنالتی رسید گفت و گوهایی انجام دادند که در اینجا می خوانید.

گل محمدی: تمام تمرکزمان روی لیگ است

سرمربی پرسپولیس بعد از شکست تیمش برابر استقلال در جام حذفی گفت: در لیگ برتر شانس اول قهرمانی هستیم. با توجه به سه بازی باقی مانده، تمام تمرکز ما باید روی این بازی ها باشد که تمام امتیازها را بگیریم و قهرمان شویم.

به گزارش خبرنوین، یحیی گل محمدی بعد از شکست تیمش مقابل استقلال در ضربات پنالتی و حذف از جام حذفی گفت: خیلی دوست داشتم دوربینی از طرف فوتبال برتر و شبه های فوتبالی نبود که راحت تر صحبت می کردیم. وجود مجریان رنگی و تحملشان برای ما سخت است. اگر صحبت نکنم، خیلی ها تمرکز کرده اند که کار را برای ما مشکل کنند و از جاهای مختلف فشار بیاورند که چرا صحبت نکردیم. از همه چیز خبر داریم و دوست داشتیم که مدیر رسانه قبلی هیات فوتبال اینجا بود. در هر صورت نیروهایی وجود دارد که این مشکلات را به وجود می آورد.

وی درباره بازی گفت: در مجموع بازی متعادل بود و هر دو تیم محتاطانه بازی کردند و موقعیت های زیادی به وجود نیامد. در هر صورت ضربات پنالتی هم تعیین کننده تیم صعودکننده بود و هر تیمی تمرکز بیشتری داشته باشد و ضربات بهتری بزند، می تواند برنده شود. استقلالی ها این کار را کردند. به هر دو تیم خسته نباشید و خدا قوت می گویم. ما مسیر خیلی سختی را امسال پشت سر گذاشتیم. ۱۴ ماه است که تمرین می کنیم و مسابقه می دهیم. متاسفانه این برنامه ریزی به شکلی است که تیم های اروپایی لیگ خود را تمام کردند، یورو برگزار شده و در حال استراحت هستند اما لیگ ما همچنان ادامه دارد و وارد ماه پانزدهم می شویم. این برای ما که لیگ قهرمانان را هم داشتیم، سخت است. از تک تک بازیکنانم تشکر می کنم که با انگیزه عمل کردند و تیم را به این مرحله رساندند. در لیگ برتر هم شانس اول قهرمانی هستیم. با توجه به سه بازی باقی مانده، تمام تمرکز ما باید روی این بازی ها باشد که تمام امتیازها را بگیریم و قهرمان شویم.

فرزاد مجیدی: اگر چند فغانی داشتیم، الان استقلال قهرمان لیگ برتر بود

کمک سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران می گوید عملکرد علیرضا فغانی فراتر از آسیاست و اگر فوتبال ایران چند داور دیگر در سطح و کیفیت او داشت در حال حاضر استقلال با ۱۰ امتیاز بالاتر قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شده بود.

به گزارش خبرنوین، فرزاد مجیدی پس از دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال از سری رقابت های مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، که با برتری استقلالی ها در ضربات پنالتی به پایان رسید، اظهار کرد: به تمام هواداران استقلال تبریک می گویم و چند ماه پیش نیز گفتم که چند ماه دیگر با شما بازی داریم و به جرات می گویم با توجه به اتفاقاتی که در آن مسابقه رخ داد حق ما باخت نبود و به هر حال فوتبال است و یک روز با شکست و یک روز با باخت همراه است.

وی ادامه داد: امیدوارم هواداران واقعی استقلال از ما راضی باشند و این روند ادامه داشته باشد.

کمک سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران در رابطه با عملکرد علیرضا فغانی در شهرآورد حذفی پایتخت، گفت: فکر می کنم اگر مثل آقای فغانی چند داور در فوتبال ایران وجود داشت در حال حاضر استقلال ۱۰ امتیاز بالاتر قهرمان لیگ برتر بود. به او تبریک می گویم و فراتر از آسیاست.

مجیدی با اشاره به اینکه حق هواداران استقلال بیش از این است، در مورد اینکه آیا استقلال در جام حذفی قهرمان خواهد شد، اظهار کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد و باید ببینیم تقدیر چه خواهد بود.

نکونام: لیاقت این پیروزی را داشتیم

سرمربی فولاد گفت: لیاقت این پیروزی را داشتیم و از همه بازیکنانم تشکر ‌می‌کنم که مردانه می‌جنگند تا بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.

به گزارش خبرنوین، جواد نکونام پس از پیروزی تیمش در ضربات پنالتی مقابل سپاهان در دور یک چهارم نهایی جام حذفی ایران اظهار کرد: ابتدا به خانواده فوتبال خوزستان به دلیل درگذشت آقای فرتوت اهوازی را تسلیت می‌گویم. ما یک بازی دیگر هم مقابل سپاهان انجام داده بودیم واگر دقت می‌کردیم آن بازی را هم می‌توانستیم ببریم. امروز هم دیدید که لیاقت‌مان بیشتر از این بود و می‌توانستیم در نود دقیقه بازی را ببریم. تیم‌مان خیلی خوب بازی کرد و بازی تاکتیکی بود. دو تیم همدیگر را خوب آنالیز کردند و ما هم توانستیم تیم پرقدرت سپاهان را شکست دهیم.

او ادامه داد: اگر یازده نفره بودیم، می‌توانستیم بازی را در شرایط عادی ببریم و به نظر من داور مقداری سختگیری کرد و تمرکزمان را از دست دادیم. در شرایط غیر طبیعی گل خوردیم اما تیم‌مان به بازی برگشت و می‌توانستیم گل بزنیم اما متاسفانه نشد و در ضربات پنالتی سپاهان را شکست دادیم. بردن سپاهان در چند سال اخیر بسیار سخت بوده و بروید ببینید چقدر این تیم همه لیگ‌ برتری‌ها را اذیت کرده است. ما توانستیم مزد برتری‌مان را بگیریم. به بازیکنانم و هوادارانی که ما را حمایت کردند تبریک می‌گویم و امیدوارم بتوانم فصل را برای فولاد خوب تمام کنم.

سرمربی فولاد اضافه کرد: قول می‌دهم تمام تلاشم را انجام دهم تا بهترینی عملکرد را داشته باشیم. آرزوی قلبی‌ام موفقیت فولاد است و اینجا واقعا توانستم تجربیات زیادی کسب کنم و دوستان خوبی در اهواز پیدا کنم. دوست دارم از همه بازیکنانم تشکر کنم که مردانه می‌جنگند تا بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم و لیاقت این پیروزی را داشتیم. بردن تحت هر شرایطی شیرین است و باز هم این پیروزی را تبریک می‌گویم.

او با بیان این‌که ما با دست خالی تا اینجا آمدیم، گفت: من در یک بازی چهار دفاع چپ را روی نیمکت داشتم و شرایط بسیار سخت بود. بازیکنان زیادی از دست دادیم و به دلیل کمبود بازیکن نمی‌توانیم رقابت کنیم. خدا را شکر در لیگ شرایط‌مان خوب است و در جام حذفی بین چهار تیم قرار گرفتیم. اگر سپاهان به مرحله بعد صعود می‌کرد می‌توانست قهرمان شود، چون واقعا خوب بازی می‌کنند اما ما توانستیم این تیم را حذف کنیم. کار بزرگی توانستیم انجام دهیم اما فکرمان به بازی بعدی لیگ است و دوست ندارم به آینده نگاه کنم. فقط به بازی بعدی فکر می‌کنم و باید برای بازی بعد تمرکز داشته باشیم.

نویدکیا: پنالتی‌ها ۵۰ -۵۰ است

سرمربی سپاهان گفت: پنالتی‌ها ۵۰ -۵۰ است و فولادی‌ها بهتر از ما بودند و امیدوارم در ادامه راه‌شان موفق باشند.

به گزارش خبرنوین، محرم نویدکیا پس از شکست تیمش در ضربات پنالتی دور یک‌چهارم نهایی جام حذفی برابر فولاد خوزستان در نشست خبری اظهار کرد: یک رقابت جانانه بود و به نظر من بازی را خیلی خوب کنترل کردیم. نیمه اول موقعیت‌های خوبی داشتیم و در چند اشتباه‌مان به فولاد موقعیت دادیم اما در کل بازی فیزیکی و تاکتیکی بود و هر دو تیم سعی می‌کردند کارشان را به بهترین شکل انجام دهند. ما یک تغییر تاکتیک انجام داده بودیم و سعی می‌کردیم دو دفاع مرکزی‌شان بازیسازی کنند و در این کار موفق بودیم.

او ادامه داد: در بدترین زمان ممکن یعنی در شروع وقت‌های اضافه گل خوردیم و یک اخراجی دادیم. شرایط‌مان بدتر شد اما سعی کردیم با وجود ۱۰ نفره بودن ریسک کنیم و شانس‌مان را برای گلزنی امتحان کنیم و موفق بودیم اما متاسفانه بیشتر از این نتوانستیم برای رسیدن به دروازه کار کنیم. پنالتی‌ها ۵۰ – ۵۰ است و فولادی‌ها بهتر از ما بودند و به آنها و مردم خوزستان تبریک می‌گویم. امیدوارم در ادامه راه‌شان موفق باشند.