سرطان دهان کاملا بدون درد است
سرطان دهان کاملا بدون درد است

هجدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران و دهمین همایش ایمپلنت خلیج فارس از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند ۹۸ در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.

هجدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران و دهمین همایش ایمپلنت خلیج فارس از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند ۹۸ در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.
به گزارش سایت خبرنوین، رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، با انتقاد از عدم توجه به مسائل ریز تخصصی در هنگام جراحی زیبایی بینی، گفت: این قبیل جراحی ها بدون دانش متخصصین فک و دندان، به نتیجه مطلوب ختم نمی شود.
بهزاد رهسپار رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، با عنوان این مطلب که دندانپزشکان و جراحان فک و صورت مهم ترین گروه پزشکی در بحث پیشگیری از سرطان دهان هستند، افزود: سرطان دهان کاملا بدون درد است و تشخیص سخت است. در این بین، دندانپزشکان و جراحان فک و صورت نقش مهمی در تشخیص این نوع سرطان ها دارند.
رهسپار ادامه داد: آنچه مسلم است، با همپوشانی کارها می توان از بروز مسائل غیر علمی جلوگیری کرد.
وی افزود: جراح فک و صورت در همه جای دنیا باید حداقل دندانپزشک باشد.
رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، گفت: در ناحیه صورت همه فقط اسم زیبایی می آورند، در حالی که صورت فقط زیبایی نیست و باید درد بیمار را متوجه و درمان کرد.
رهسپار با اشاره به آمار بالای تروما ناشی از حوادث ترافیکی در کشور، افزود: ۸۰ درصد شکستگی های استخوان های صورت توسط جراحان فک و صورت انجام می شود بنابراین، می توان از این منظر به اهمیت این رشته پی برد.
رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، گفت: جراحان دهان، فک و صورت، جراحان گوش و حلق و بینی، جراحان ترمیمی و پلاستیک صورت، گروه هایی هستند که می توانند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند. اما، سایر گروه های پزشکی نیز منع نشده اند، اما اگر دچار قصور شدند، باید پاسخگو باشند.
رهسپار با عنوان این مطلب که جراحی ارزان همیشه به نفع بیمار نیست، افزود: جراحی زیبایی بینی تعرفه دارد، اما اینکه چرا هزینه های دریافتی متغییر و متفاوت است، بر می گردد به اینکه جراح از چه وسایلی استفاده کرده باشد که باعث می شود هزینه ها فرق کند.

  • نویسنده : رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران: