طارمی: می‌توانستیم گل‌های بیشتری به عراق بزنیم
طارمی: می‌توانستیم گل‌های بیشتری به عراق بزنیم

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با ابراز رضایت از برتری سه بر صفر مقابل عراق، گفت که تیمش توان زدن گل‌های بیشتری را هم داشت.

طارمی: می‌توانستیم گل‌های بیشتری به عراق بزنیم

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با ابراز رضایت از برتری سه بر صفر مقابل عراق، گفت که تیمش توان زدن گل‌های بیشتری را هم داشت.

به گزارش خبرنوین، مهدی طارمی، بهترین بازیکن دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق که موفق به زدن یک گل و یک پاس گل شد، در نشست خبری اظهار کرد: توانستیم یک قدم بزرگ برای بازی‌های بعد برداریم. خیلی خوشحال هستیم. موقعیت‌های زیادی داشتیم و می‌توانستیم به گل‌های بیشتری برسیم ولی کسب پیروزی سه بر صفر راضی کننده بود. امیدوارم در بازی‌های بعد هم به همین شکل کار کنیم و گام محکمی برای صعود به جام جهانی برداریم.

مهدی طارمی درباره بازگشت آزمون به ترکیب و تاثیر او در خط حمله تیم ملی، گفت: سردار بازیکنی خیلی خوب و باکیفیت است که به تیم ملی کمک می‌کند. نبود او باعث شد دچار مشکل شویم. در عین حال بازی‌های اول همیشه سخت است و خدا را شکر که بازی با سوریه را بردیم. در این دیدار هم دیدیم سردار توانایی‌های خود را نشان داد و به تیم ملی کمک کرد.

جهانبخش تیم ملی عراق را در ماتم فرو برد

یک رسانه هلندی ضمن اشاره به عدم حضور علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی ایران در بازی فاینورد مقابل نماینده رژیم صهیونیستی در لیگ اروپا، از عملکرد او در دیدار با تیم ملی عراق تمجید کرد.

به گزارش خبرنوین ، تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته در دومین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با گل‌های علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و علی قلی زاده برابر تیم عراق به پیروزی رسید.

گلزنی و درخشش جهانبخش در رسانه‌های هلند بازتاب زیادی داشته است بخصوص اینکه سرمربی عراق هم «دیک ادوکات» هلندی است.

سایت «destentor» هلند در گزارشی ضمن انعکاس نتیجه این مسابقه و تمجید از جهانبخش، از وی به عنوان بازیکنی یاد کرد که با گلزنی زودهنگام خود زمینه برد ایران را فراهم کرد و عراق را در غم و ماتم فرو برد.

این سایت همچنین درباره ادوکات نوشت: «ادوکات که ۷۴ سالگی خود را در پایان همین ماه جشن می‌گیرد بارها حقوق بازنشستگی خود را کاهش داده است اما بارها بارها پس از تماس تلفنی مناسب از تیم‌های اسپارتا اوترخت و فاینورد، دوران مربیگری خود را افزایش داده است اما این حقیقت که آیا چشم انداز او با عراق موفقیت خواهد بود، جای سئوال دارد.»

سایت هلندی در بخش پایانی گزارش خود درباره جهانبخش تاکید کرد که این بازیکن ایرانی در دیدار بعدی فاینورد در لیگ کنفرانس اروپا برابر مکابی حیفا رژیم صهیونیستی غایب خواهد بود و از بازی با آیندهوون به ترکیب فاینورد اضافه می‌شود.

تغییر اسکوچیچ در دفاع کناری جواب داد

سرمربی تیم ملی ایران در حالی تیمش را برابر عراق روانه میدان کرد که در کانالهای دفاع کناری اش تغییراتی ۱۰۰درصدی ایجاد کرد و از آن هم نتیجه گرفت.

به گزارش خبرنوین، تیم ملی ایران در آخرین ساعات سه شنبه شب در چارچوب دومین روز از مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قطر به مصاف عراق رفت و به پیروزی قاطع ۳ بر صفر رسید تا با ۶ امتیاز به تنهایی در صدر جدول گروه اول مسابقات قرار گیرد.

تیم ملی ایران در حالی کارش را با پیروزی یک بر صفر برابر سوریه در این دیدارهای آغاز کرد که بازی این تیم به شدت تحت انتقادات قرار گرفت و کیفیت بازی از سوی کارشناسان به نقد گذاشته شد. اسکوچیچ با بهره‌گیری مثبت از این انتقادات، به یک بازنگری اساسی در تیمش پرداخت تا با رفع نقاط ضعف بتواند بازی به مراتب بهتری را مقابل عراق انجام داده و پیروزی با ارزشی را مقابل این تیم به دست آورد.

سرمربی تیم ملی تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد که به جز بازگشت آزمون به خط حمله، عمدتاً در فاز دفاعی بود. یکی از نقاط ضعف تیم ملی در دیدار اولش در کانالهای دفاع کناری به چشم خورد. جایی که در نیمه اول سلمانی و امیری در چپ و راست خط دفاعی بازی کردند و عملکرد آنها باعث حضور همزمان میلاد محمدی و صالح حردانی شد تا در نیمه دوم کاملاً مدافعان کناری تغییر کنند.

علیرغم اینکه محمدی و حردانی در نیمه دوم دیدار مقابل سوریه عملکرد نسبتاً به بهتری نسبت به مدافعان کناری نیمه اول داشتند، اما باز هم راضی کننده نبودند و به همین دلیل اسکوچیچ در دومین بازی به استفاده از امید نورافکن و صادق محرمی در کناره‌های خط دفاعی روی آورد؛ که این دو بازیکن توانستند وظایف محوله شان را به خوبی انجام داده تا تزلزلی که در خط دفاعی به چشم می‌خورد، تا حدود زیادی از بین برود.

صادق محرمی با اینکه از آمادگی آرمانی فاصله داشت، اما باز هم توانست به استحکام خط دفاعی کمک کند. اما امید نورافکن در بهترین شرایط خود قرار داشت و به خوبی توانست وظایف یک مدافع چپ را انجام دهد.

با توجه به عملکرد خوب محرمی و نورافکن در چپ و راست خط دفاعی تیم ملی و نتیجه با ارزشی که با حضور این دو در ترکیب اصلی مقابل عراق به دست آمد، احتمال اینکه سرمربی تیم ملی از این به بعد به ترکیب خط دفاعی تیمش دست نزند، زیاد است.