مارادونا علیه کارگردان ایتالیایی برنده اسکار
مارادونا علیه کارگردان ایتالیایی برنده اسکار

وکیل «دیگو مارادونا» اسطوره فوتبال آرژانتین از شکایت از «پائولو سورنتینو» کارگردان ایتالیایی درباره ساخت فیلم «دست خدا» برای کمپانی نتفلیکس خبر داد.

وکیل «دیگو مارادونا» اسطوره فوتبال آرژانتین از شکایت از «پائولو سورنتینو» کارگردان ایتالیایی درباره ساخت فیلم «دست خدا» برای کمپانی نتفلیکس خبر داد.

به گزارش خبرنوین به نقل از ددلاین، «ماتیاس مورلا» وکیل «دیگو مارادونا» اعلام کرد این ستاره سابق فوتبال جهان قصد دارد به دلیل استفاده بدون اجازه از تصویرش در فیلم جدید «دست خدا» از «پائولو سورنتینو» کارگردان ایتالیایی شکایت کند.

عنوان فیلم «دست خدا» به گل جنجالی در فینال جام جهانی ۱۹۸۶ به انگلیس اشاره دارد که خود مارادونا این گل را دست خدا توصیف کرده است.

کمپانی نتفلیکس که هفته گذشته از ساخت این فیلم خبر داد تاکید کرده که «دست خدا» یک فیلم ورزشی و درباره «مارادونا» نیست و در واقع روایتگر داستانی شخصی درباره جوانی «سورنتینو» کارگردان و نویسنده فیلم در دهه ۱۹۸۰ میلای در شهر ناپل ایتالیاست. مارادونا نیز در همین برهه زمانی ستاره تیم فوتبال ناپولی بود.

«سورنتینو» پیش از این در مصاحبه ای اعلام کرده بود در سن ۱۶ سالگی از یک تصادف مرگبار جان سالم به در برده است. در این تصادف که به کشته شدن پدر و مادر او انجامیده است، «سورنتینو» به دلیل این که قصد داشته مسابقه فوتبال مارادونا را در جریان رقابت تیم ناپولی و یک تیم دیگر ایتالیایی تماشا کند، پدر و مادرش را در سفر همراهی نکرده و در نتیجه از تصادف در امان بوده است.

هنوز مشخص نیست آیا اقدام احتمالی حقوقی مارادونا علیه فیلم «دست خدا» مانع از ساخت این فیلم کمپانی نتفلیکس می شود یا خیر. این فیلم هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد.

«دیگو مارادونا» که هم اکنون مدیر ورزشی تیم فوتبال آرژانتینی خیمناسیو دلاپلاتا را بر عهده دارد، تاکنون سوژه ساخت فیلم های سینمایی، سریال ها و مستندهای فراوانی طی این سالها شده است.

سال گذشته «آصف کاپادیا» مستند بلندی درباره مارادونا با همکاری این ستاره سابق فوتبال جهان ساخت که شامل چند مصاحبه جدید با او نیز بود. کمپانی آمازون نیز مشغول ساخت یک سریال درباره زندگی مارادونا است که سه بازیگر ایفاگر نقش او در سنین مختلف خواهند بود.