نقش الکتروتراپی در کاهش درد بیماران
نقش الکتروتراپی در کاهش درد بیماران

ششمین سمینار ملی تازه های الکتروتراپی از 19 تا 21 دی ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

ششمین سمینار ملی تازه های الکتروتراپی از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنوین، فیزیوتراپیست همایون آبایی، دبیر اجرایی ششمین سمینار ملی تازه های الکتروتراپی با اعلام این خبر گفت : این سمینار با هدف آشنایی همکاران فیزیوتراپیست و متخصصین طب فیزیکی وتوانبخشی وسایر پزشکان با رویکردهای نوین علم الکتروتراپی بعنوان شاخه مهم از رشته فیزیوتراپی وتبادل تجربه های کلینیکی همکاران و آشنایی با جدیدترین تجهیزات ودستاوردهای الکتروتراپی برگزار می شود .

وی الکتروتراپی را بعنوان شاخه ای از رشته فیزیوتراپی در درمان بیماریها عنوان کرد و گفت این بیماریها به طور مثال شامل اختلالات عصبی عضلانی ؛ کاهش درد، التهاب و ترمیم زخمها، تقویت عضلات وکمک به درمان نارسایی هایی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع برشمرد و همچنین کاربرد الکتروتراپی را بصورت علمی و آکادمیک در زمینه زیبایی ولاغری عنوان کرد که این روزها بسیار مورد استفاده طرافدارانش قرار می گیرد.

همایون آبایی کاربرد الکتروتراپی را در بهبود ودرمان بسیاری از بیماریها عنوان کرد و گفت : کمک به کاهش درد ؛ التهاب وترمیم ضایعات در بیماران وهمچنین کمک به روند بهبود بیماران بستری وترخیص سریعتر بیماران وبه دنبال آن کاهش هزینه های درمانی از کاربرد های این شاخه از علم فیزیوتراپی میباشد.

وی درپایان خاطرنشان کرد این سمینار دارای ۱۰ امتیاز بازآموزی برای کلیه همکاران فیزیوتراپیست و کلیه متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی و کلیه پزشکان است.