پیکر سیامند رحمان به خاک سپرده شد
پیکر سیامند رحمان به خاک سپرده شد

پیکر سیامند رحمان قهرمان پاراالمپیکی جهان در زادگاهش تشییع و به خاک سپرده شد.

پیکر سیامند رحمان قهرمان پاراالمپیکی جهان در زادگاهش تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنوین، پیکر مرحوم سیامند رحمان قهرمان پاراالمپیکی جهان امروز ۱۲اسفندماه در زادگاهش اشنویه با حضور علاقه مندان به ورزش تشییع و در ارتفاعات قلاتوک قبرستان مشرف به شهر به خاک سپرده شد.

مرحوم سیامند رحمان در طول ۱۰ سال اخیر، ۱۰ مدال طلا برای کشورمان به ارمغان آورد.

سیامند رحمان (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۶۷ در اشنویه – درگذشتهٔ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ در اشنویه) وزنه‌بردار سنگین‌وزن اهل ایران بود. وی قهرمان پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ و پارالمپیک ریو است.

معلولیت وی از قسمت پا بوده و مادرزادی بود ولی در دوران کودکی بدون کمک رفت و آمد می‌کرد و مشکل خاصی در این باره نداشت.

گرایش به وزنه برداری

وی در این باره گفته بود: از دوران دبیرستان به باشگاه بدنسازی می‎ رفتم، علاقه‌ ورزشی و شور جوانی که وجود داشت و از سویی استعدادی را که در رشته‌ ورزشی وزنه برداری در خود می‌ دیدم باعث گرایش من به ورزش شد شنا و خیلی از ورزش‌‌های دیگر را انجام می‌‌دهیم اما فقط به وزنه‌ برداری علاقه‌ مند هستم.

ورود به تیم ملی و شکستن رکورد

رحمان در ۱۷ سالگی در اشنویه وزنه برداری را شروع کرد و سال ۸۵ که وارد تیم ملی شد ۱۵۰ کیلو وزنه را به راحتی بلند می‌کرد به همین دلیل به سرعت خود را در رقابت با دیگران تقویت کرد.در ابتدا ۱۵۰ کیلو وزنه می ‎زد و دوستان او همچون آقای رضوی آن زمان ۲۶۰ کیلو می ‎زدند. کمتر از یک سال خودش را به وزنه ۲۸۷ رساند و پس از آن آقای رضوی که دوست و استاد او نیز بود از تیم ملی خداحافظی کرد. رحمان در مسابقات گوانجو با مهار وزنه‌ ی ۲۹۱ کیلوگرمی رکورد دار جهان شد.

کمتر از یک سال وی توانست وزنه ۲۸۷ را بالا سر ببرد پس از آن بود به عنوان عضو تیم ملی در مسابقات گوانجو با مهار وزنه‌ ی ۲۹۱ کیلوگرمی رکورددار جهان شد.

فراغت و موسیقی

وی درباره اوقات فراغتش گفته بود: مانی که در اردو هستم بیشتر تمرین می‌ کنم و اگر وقتی هم باقی باشد بیشتر کتاب‌ های روانشناسی مطالعه می‌ کنم، به تمام موسیقی‌ ها گوش می‌ دهم بستگی به موقعیت دارد.